* DOPRAVA ZDARMA U VŠECH OBJEDNÁVEK V HODNOTĚ NAD 2 000,-Kč *

Strouhaný kokos jemná hrubost 200 g

 
Novinka Efekt lupa
  • 1 z 3
 

Strouhaný sušený kokos jemná hrubost 200 g

Dostupnost SKLADEM - IHNED ODESÍLÁME
Můžeme doručit do
1.10.2020
Cena 28,70 Kč bez DPH
33 Kč / ks    
Kategorie NOVINKY
 

 Sušený kokos je vyroben z kokosového masa (nebo kokosového jádra), které je namočeno, krájeno, pasterováno, sušeno a ochlazováno na moderní výrobní lince, která splňuje přísné mezinárodní normy.
Sušený kokos je mléčně bílý a vůně je podobná typickým vlastnostem kokosu.
 Používá se při přípravě sladkostí, cukrovinek, kari a je velmi oblíbenou surovinou v našich kuchyních.
 Během  výrobního procesu jsou všechny kroky přísně kontrolovány , od vstupu surovin po konečné produkty,  aby se zajistilo, že výrobky splňují mezinárodní normy.

Kokos je vydatným zdrojem energie zejména v podobě tuků, má jich kolem 70%. Oproti jiným ořechům obsahuje toto největší semeno na světě velké množství nasycených mastných kyselin. Kromě toho kokos mletý (strouhaný) obsahuje i řadu vitamínů, zejména skupiny B, minerálních látek (hořčík, vápník, fosfor) a také vlákninu.

Kokosový ořech obsahuje velké množství mastných kyselin v nasycené formě. Podle některých zdrojů však nasycené mastné kyseliny z kokosových ořechů nepodporují tvorbu cholesterolu v krvi. Díky obsahu minerálních látek je mletý kokos vhodný pro pacienty s osteoporózou a bolestí pohybového systému způsobené přetěžováním či zvyšováním svalového napětí (zejména zad). Kokos je pro svoji tučnost těžko stravitelný, a proto se nehodí do jídelníčku pacientů s šetřící dietou. Při redukční dietě lze použít malé množství strouhaného kokosu na dozdobení pokrmu.

Strouhaný kokos lze přidávat zejména do snídaňových kaší a cereálií, míchat do jogurtu nebo z něj připravovat různé koktejly, smoothie a kaše nebo moučníky. Někdo ve strouhaném kokosu obaluje maso (náhrada strouhanky) nebo ho používá místo klasické mouky do těsta (zejména příznivci 'paleo diety').

 

BALENÍ:

200 g

Hmotnost 0.2 kg
KALORIE (?) 2 931 kJ / cca 700 kcal
BÍLKOVINY (?) 6 g
SACHARIDY (?) 6 g
Z TOHO CUKRY (?) 8 g
Z TOHO NASYCENÉ MASTNÉ KYSELINY (?) 58 g
VLÁKNINA (?) 16 g
VÁPNÍK (?) 32 mg